Jump to content
dev

Suport TeamSpeak3

Recommended Posts

Salut, am si eu nevoie de suport in legatura cu un .dll de la teamspeak3.

The program can't start because api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

Am incercat prin mai multe variante pe care le stiam eu, plus am verificat peste tot pe internet cum as putea face.
Ce am incercat pana acum:

1. Am reinstalat Windows 7 (64-bit)
  2. Am reinstalat Windows 7 (32/86-bit)
  3. Am instalat C++ Redistributable 2015 (32/86-bit)
  4. Am isntalat C++ Redistributable 2015 (64-bit)
  5. Am instalat tot pachetul intreg C++ Redistributable (2005/2008/2012/2015) 32/86-bit | 64-bit
  6. Am incercat toate versiunile de Teamspeak3 (link) - La toate aceeasi problema
  7. Am descarcat api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll de pe internet, si l-am adaugat in Windows/System32, respectiv in Windows/SysWOW64

Dupa ce am adaugat .dll-ul in foldere, mi-a urmat eroarea: The procedure entry point ucrtbase.terminate could not be located in the dynamic link library api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll .  Try reinstalling the program to fix this problem.
Un plus pe care l-am facut (la toate versiunile de teamspeak3), am rulat setup-ul de instalare cu Compatibility Mode: Service Patch 1 (adica prioritate maxima).

Pe internet am vazut sfaturi precum "reinstall the C++ Redistributable", "system restore", "update windows with the latest version of C++ red.", etc; adica mai precis, tot ce am incercat ..

Specificatii Laptop:

• Toshiba Satellite
    • Intel(R) Core(TM) i3-310M CPU @ 2.40GHz 
    • 4GB RAM
    • System de operare principal* (am si pentru 86/32bit)

Edited by dev

20 hours ago, dev said:

Un plus pe care l-am facut (la toate versiunile de teamspeak3), am rulat setup-ul de instalare cu Compatibility Mode: Service Patch 1 (adica prioritate maxima).

Fals, nu asta înseamnă compatibility mode.

Rulează installer-ul și teamspeak-ul ca administrator ca să poată să-ți scrie dll-urile și vezi dacă merge așa. Dacă nu, probabil din cauză că suportul pentru windows 7 a fost întrerupt de microsoft nici teamspeak-ul nu a continuat suportul pentru sisteme de operare mai vechi.

Deci, o soluție e să faci upgrade la windows 10 sau să încerci o versiune mai veche de teamspeak și să nu faci update la el. (în caz că nu a mers prima sugestie de mai sus)

• Thanks 1

windows10, l-am instalat acum cateva luni, desi din nefericire pentru mine, specificatiile slabe ale laptopului, au facut ca unele programe sa ruleze cu 'lag';

Si pentru mine unu, windows7-le functioneaza super-ok* cat pentru programe / jocuri.

+Aceasta eroare The program can't start because api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem. 

Mi-a aparut si acum 3-4 ani, cand am instalat prima data TeamSpeak3-ul pe acest laptop (tot Win7-64bit), desi, atunci a trebuit doar sa descarc dll-ul de pe internet si sa-l adaug in folderul 'sysWOW64', iar mai apoi, functiona, fara sa imi apara eroarea pentru 'ucrtbase.terminate'.

@OldSchool, cat despre "Ruleaza installer-ul si teamspeak-ul ca administrator", l-am setat deja ca default

12312.png 

Edited by dev

Din nefericire, windows7-le pe care l-am folosit eu, a avut anumite file corupte ce nu imi permiteau sa instalez anumite update-uri IMPORTANTE.

Intr-un sfarsit, m-am decis sa fac rost de windows8.1pro.

Va multumesc pentru suportul acordat; puteti da lock.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.