Jump to content
Sign in to follow this  
Rekool

unban rekool

Recommended Posts

Nick-ul tau:  Rekool
Motivul pentru care ai luat ban: norecoil+wall :classic_laugh:
Adminul care te-a banat: goryla
IP:Rekool STEAM_0:1:120365444 82.79.146.171
SteamId: 
Ora cand sa intamplat :13;26/ 30.04.2020
Dovada:  https://imgur.com/a/5BJfjio

Posted (edited)

https://we.tl/t-Me7PhhaKMc

https://we.tl/t-I9STYmQNes

https://we.tl/t-qEpH80lLDz

https://we.tl/t-nm4BApLBEb

https://we.tl/t-YyvdAEm6cS

La tine toate gloantele merg intr un loc. Pune pe oricine altcineva sa traga cu ak sa vezi cum se duc gloantele. Scuze se gasesc la orice faza, nu exista faza de wall la care cineva sa nu gaseasca o scuza daca vrea. Sunt faze si in care nu tragi deloc pana sa ajungi la furien , ajungi la el si dintr o data te gandesti sa tragi si ce sa vezi, fix acolo era.  Si la videoclipul asta slow motion, te intorceai fix pe unde zburau furienii dar nici nu apareau in cadru ei  si la fel , gloantele tale merg intr un singur loc, tu fiind in miscare, tinta ta nu se modifica deloc cand tragi.

Fix asa functioneaza no recoil. 

Apropo la al 3 lea demo tu ai ajuns acolo si ai tras dintr o data , fara sa l vezi ca se pusese acolo sau ceva..

La demo ul cu trefla la X, te-ai dus sa arunci he de sus fix cu tinta pe el apoi dupa ce te ai indepartat stateai cu tinta fix pe acolo pe unde venea el, nici macar sa verifici ca poate venea pe sus. 

Edited by GoRiLa

Posted (edited)

Primu demo: Plecase din X, automat stiam ca o sa se duca pe acolo. Asculta cu sunet ca iti dai singur seama cand auzi pasii. Cand intru CT poti observa ca golesc imediat incarcatoru la arma pentru ca trag peste tot, in colturi unde stau eu de obicei.

al 2-lea demo akgold, stii si tu cum intra gloantele, anyway il cumparasem din greseala

al 3-lea demo ce? Am tras dupa el si il asteptam pe partea stanga sa vina, il vedeam trageam

(GoRiLa) ZuPa : am record pe rekool pana acuma 2 face in prima runda >)))

https://imgur.com/a/sKL9ITV vi le recomand si voua, auziti sunetul altfel, de asemenea sunt cumparate de mine, nu din banii alor mei

https://www.emag.ro/casti-gaming-hyperx-cloud-ii-pro-rosu-khx-hscp-rd/pd/DFXV7MBBM/?X-Search-Id=bd49794ab1b2b6afd8e6&X-Product-Id=48071163&X-Search-Page=1&X-Search-Position=1&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

ps: Ar trebui si pe csgo sa mi iau ban pt wall, nu ZuPa? https://www.youtube.com/watch?v=lUb4HhM66hI&feature=emb_title

Edited by Rekool

Posted (edited)
1 hour ago, GoRiLa said:

La tine toate gloantele merg intr un loc. Pune pe oricine altcineva sa traga cu ak sa vezi cum se duc gloantele. Scuze se gasesc la orice faza, nu exista faza de wall la care cineva sa nu gaseasca o scuza daca vrea. Sunt faze si in care nu tragi deloc pana sa ajungi la furien , ajungi la el si dintr o data te gandesti sa tragi si ce sa vezi, fix acolo era.  Si la videoclipul asta slow motion, te intorceai fix pe unde zburau furienii dar nici nu apareau in cadru ei  si la fel , gloantele tale merg intr un singur loc, tu fiind in miscare, tinta ta nu se modifica deloc cand tragi.

Fix asa functioneaza no recoil. 

Apropo la al 3 lea demo tu ai ajuns acolo si ai tras dintr o data , fara sa l vezi ca se pusese acolo sau ceva..

La demo ul cu trefla la X, te-ai dus sa arunci he de sus fix cu tinta pe el apoi dupa ce te ai indepartat stateai cu tinta fix pe acolo pe unde venea el, nici macar sa verifici ca poate venea pe sus. 

Pentru ca stiu cum joaca trefla, era de asteptat ca o sa se intoarca in site sa planteze bomba, altceva nu stie.

Deci sa inteleg ca daca tu ca CT tragi gloante peste tot si dintr-o data tragi fix in Tero, clar joci cu wall, nu? Nici decum ca joci precaut si tragi peste tot pana gasesti un Terorist, fii serios. Cum la clasic verifici cu tinta in locuri, asa verifici cu gloantele pe furien :classic_laugh::classic_laugh:

https://we.tl/t-Qsn7pBsfb8 - ti-am facut un mic test, se vede ca n ai avut vreo treaba cu cs-u in toti anii astia. Daca nu stii sa faci spray, te adaptezi. Gloantele se duc in acelasi loc pentru simplu fapt ca fac spray, trag mouse-ul in jos. (Prima data am tinut click pe mouse sa se duca gloantele clasic, iar pe urma faceam spray. )

Te astept oricand pe 1.6/csgo sa te invat sa faci spray daca doresti, ciao.

Cata mancatorie de cur in sus si in jos doar din simplu fapt ca aveti pica pe astia buni.

Si ca un mic update, daca din 100 de demo-uri prinzi cateva faze cand efectiv trag (fiind CT) peste tot, automat daca le pui doar pe astea lumea crede ca joc cu wall. Ar trebui sa stii ca raman des fara gloante la arma.

Edited by Rekool

Parerea mea e ca sunt destul de multe faze...destul de suspecte. Dar poate nu destul incat sa fi convins ca are ceva... . Intr-adevar, uneori are cam mult noroc... . No offence, e doar parerea mea. 

• Like 1

In 2/4 demouri se vede cum in ultimele 30 sec "din greseala" el este pe kabul mereu in X. Adica regulamentul oricum il incalca deci n-are ce cauta ca si helper.

Eu cred ca are wall; cum ai spus si tu, asa cum stii cum joc eu, asa stim si NOI TOTI ca esti un codat. Pacat ca s-a inchis vechiul forum:). Nu este nevoie sa mai facem 1000 demouri pentru ca oricum joci bine cu el, nu esti usor de prins. Cat despre gloantele alea...:)))) ai tinta la un metru de el dar tu nimeresti toti furienii

Nu ar fi avut nimeni nimic cu tine daca te-ai fi schimbat, dar ai ramas acelasi trisor.

Problema e ca nu am facut 100 demo-uri, astea sunt singurele pe care le-am facut si toate au faze suspecte. Sa fim seriosi ca orice admin de pe sv asta ar fi banat orice alt player daca avea demo-uri ca astea. Se baneaza playeri si cu demo cu o faza, dar acum.. 

Si ti-am spus , scuze gasesti pana maine , stiu. Pe mine degeaba incerci sa ma convingi ca n ai cu ce.

Asta e no recoil , uitati va la el si apoi uitati va si la video in slow motion cu m4. Aceeasi chestie. 

Posted (edited)
9 minutes ago, GoRiLa said:

Problema e ca nu am facut 100 demo-uri, astea sunt singurele pe care le-am facut si toate au faze suspecte. Sa fim seriosi ca orice admin de pe sv asta ar fi banat orice alt player daca avea demo-uri ca astea. Se baneaza playeri si cu demo cu o faza, dar acum.. 

Si ti-am spus , scuze gasesti pana maine , stiu. Pe mine degeaba incerci sa ma convingi ca n ai cu ce.

Asta e no recoil , uitati va la el si apoi uitati va si la video in slow motion cu m4. Aceeasi chestie. 

Daca-ti dau drumu acum la demo pe server si l dau pe slow motion la un kill facut prin hs, automat o sa-ti zboare tinta. Pune pe cineva sa traga cu ak-u la nonrecoil sa vezi diferenta, nu compara ak cu glock, e diferenta de la cer la pamant.

Cu 5lei/10minute te invat si pe tine sa faci spray.. cu 10lei iti dau voie sa ti pui numele fan rekool.

Uite si diferenta intre un norecoil cu ak si cum trag eu. 

anyway promit ca o sa joc eu demo on mereu, cand imi iau ban sa vin cu demo urile mele🤣🤣

Edited by Rekool

Parerea mea ca norecoil este din setari, dar orice modificare de genul se considera cod cu parere de rau(de aceea au scos si  csgo pe baza ca erau si sunt prea multe scripturi in cs1.6 din surse sigure si bineinteles pentru bani). Ramane la parerea moderatorilor, o zi buna!

Am vazut demo-urile in ordinea urmatoare:

1. Primul demo in care Rekool are ak47-gold nu are faze suspecte.

2. In al doilea demo este verificata acea zona care se afla intre ct si bomb site. Nimic suspect.

3. Al treilea demo in care Rekool il urmareste pe Tr3fla din nou este curat. Se aud pasii pe care ii face Tr3fla.

4. In al patrulea si cel mai lung demo faze de wall nu sunt. Se vede cum verifica fiecare colt, iar la faza in care Er Nova isi ia hs la scari unde zupa a zis 'lol' a fost verificata si inainte cu cateva secunde. In fiecare runda sta acolo daca va uitati pe demo. In ceea ce priveste partea cu podul nu pare nimic suspect. Eu am sarit in site unde am verificat colturile, iar Rekool a ramas pe pod si a facut acelasi lucru.

Din demo-urile vazute nu sunt semne de wallhack si no-recoile.

• Like 1

Omu se vede ca joaca de mult timp ,joaca la sunet chiar daca este modul furien .

Iar la faza cu no-recoile  sunt multe setari care te ajuta la tras si daca ai antrenament in spate poti sa-i inveti recoil-ul la arme , si stiu ca nu va place de rekool :))

Orce setare afecteaza traectoria se considera cod nu ? Ca e no.recoile cod ca e din setare influenteaza la fel

P.s iar ai arogante pe tine...ar fi frumos sa lasi arfele si sa scri normal...

1 minute ago, ZuPa said:

Orce setare afecteaza traectoria se considera cod nu ? Ca e no.recoile cod ca e din setare influenteaza la fel

P.s iar ai arogante pe tine...ar fi frumos sa lasi arfele si sa scri normal...

Atat kh0l cat si razvanu au spus bine ce au spus. Doar ca exact ca pe csgo, acele comenzi precum r_drawothermodels 2 (ai un fel de wall pe csgo) sunt pe servere care nu sunt securizate, adica acelea facute de tine cu boti (private). Cand intri pe un server securizat aceste comenzi se pun pe modu standard, iar prin urmare nu iti afecteaza tinta.

Nu am nicio setare bagata, doar fps_max 600 si fps_override 1, spray-ul il fac asa deoarece am mai explicat mai sus, stiu sa trag de mouse dupa model, nu joc de 2-3 zile cu ak-u nici pe 1.6 nici pe csgo, stiu cu ce se mananca.

Cat despre arogante, cat timp voi ma considerati codat, de ce sa nu fiu arogant? Automat ma vedeti mai bun decat voi si cum nu puteti recunoaste asta dati vina pe 'cod'. 

Bafta

21 minutes ago, Rekool said:

Atat kh0l cat si razvanu au spus bine ce au spus. Doar ca exact ca pe csgo, acele comenzi precum r_drawothermodels 2 (ai un fel de wall pe csgo) sunt pe servere care nu sunt securizate, adica acelea facute de tine cu boti (private). Cand intri pe un server securizat aceste comenzi se pun pe modu standard, iar prin urmare nu iti afecteaza tinta.

Nu am nicio setare bagata, doar fps_max 600 si fps_override 1, spray-ul il fac asa deoarece am mai explicat mai sus, stiu sa trag de mouse dupa model, nu joc de 2-3 zile cu ak-u nici pe 1.6 nici pe csgo, stiu cu ce se mananca.

Cat despre arogante, cat timp voi ma considerati codat, de ce sa nu fiu arogant? Automat ma vedeti mai bun decat voi si cum nu puteti recunoaste asta dati vina pe 'cod'. 

Bafta

https://imgur.com/a/h6ivP7l

in caz de modifici mesajul dupa ce postez eu asta, am facut screenshot.

3. Este interzis folosirea developer 1/ fps_override 1/ strafe hack/cfg-uri cu scripturi precum no-recoil/silent aim (destroy+ban permanent);

Salut, ne auzim alta data.

Posted (edited)
8 minutes ago, Tr3fla said:

https://imgur.com/a/h6ivP7l

in caz de modifici mesajul dupa ce postez eu asta, am facut screenshot.

3. Este interzis folosirea developer 1/ fps_override 1/ strafe hack/cfg-uri cu scripturi precum no-recoil/silent aim (destroy+ban permanent);

Salut, ne auzim alta data.

Ce treaba are una cu alta? Fps_override 1 e comanda pentru a avea mai mult fps, (nu scrie nicaieri ca n ai voie sa joci cu x fps) deoarece in 101.5 eu nu pot juca din cauza faptului ca am 144hz si mi se misca groaznic. Si cu fps_override 0 am lag.

Nu ma mai manca atat de p*** tu si gorila ca nu va iese.

Ar trebui sa banati jumatate de jucatori ca au fps_override 1 pentru ca multi nu pot juca in 101.5 fps uri ? Comanda aia doar iti deblocheaza fps-ul, nu e vina mea ca ai monitor de la pufuleti

M-ati banat ca sunteti smecheri si acum cand verificati demo-urile si va dati singuri cu p*** in cap imi gasiti nod in papura si ca am numele cu 2 de 'o', adica am oo, ceva ce voi nu prea aveti? Si eu eram ala frustrat?

Edited by Rekool

Prietene, nu am inventat eu asta. Scrie alb pe negru in regulament. Te invit, din nou, sa-l citesti: 

Ca sa nu-ti obosesti ochii, ti-am scos eu paragraful

Chit ca nu ai wall(putin probabil), ai incalcat regulamentul cu fps_override 1. Cred ca se poate da T/C

2 minutes ago, Rekool said:

Nu ma mai manca atat de p*** tu si gorila ca nu va iese.

Off, se pare ca n-ai citit nici regulamentul... si bagi alte scuze si pentru asta. Nu mai zic nimic , prin comentariul asta m-am convins cat te duce capul. 

Apropo, daca ma coboram la nivelul tau puteam sa ti spun : "sa te manance de p*** cin' te creste " . Dar nu pot sa spun asta , ca suntem pe forum si nu e frumos.

Posted (edited)

Din demo-uri nu reiese nimic si va luati acuma de alte lucruri. 

Si eu am fps_override 1. Ma ajuta cu ceva? Nu, dar imi place sa vad ca am peste 100 fps. 

Edited by Mihai

5 minutes ago, Mihai said:

Din demo-uri nu reiese nimic si va luati acuma de alte lucruri. 

Si eu am fps_override 1. Ma ajuta cu ceva? Nu, dar imi place sa vad cat fps am. 

Mihai, tu cred ca incurci cl_showfps 1 cu fps_override 1. N-au legatura una cu alta.

Just now, Tr3fla said:

Mihai, tu cred ca incurci cl_showfps 1 cu fps_override 1. N-au legatura una cu alta.

Descrie-mi repede fara sa citesti ce am spus eu mai sus la ce ajuta overrideu asta. Pe valveu tau ala free nici n ai comanda asta prietene. Cum ar fii sa vina astia de la steam sa-ti zica "Ba daca tii developer 1 sau fps_overide pe 1 iti dam VAC".. 

Posted (edited)

Demo-urile de mai sus sunt la limita. 

// revin cu post modificat.

Edited by Burn H3ll

oricat de ciudat mai imi da si mie cat un head,... :) din experienta mea de peste 20 de ani de cs . e pur si simplu instinct si reflex ... daca avea cod se vedea clar parerea mea ,. asta este instinc si reflex nu are nici un cod

Posted (edited)

developer 1 ; fps_override 1 sunt comenzi care fac ca cs-ul sa treaca peste limita pusa de valve , adica 60 de fps-uri. Am citit ca daca cs-ul tau trece de 100 de fps merge mult mai smooth , mai finut si poti face mult mai bine strafe, ceea ce la furien este esential. Turneele de cs au interzis comenzile acestea din simplu fapt ca poti trisa de pe urma lor. Majoritatea serverelor de hns au interzis aceste comenzi si dau kick jucatorilor care au mai mult de 101 fps. Eu asta am citit pe net, daca gresesc sa ma contraziceti. Mai las topicul deschis, poate mai vine cineva cu o parere.

Edited by Wettounkt

Posted (edited)
24 minutes ago, Wettounkt said:

developer 1 ; fps_override 1 sunt comenzi care fac ca cs-ul sa treaca peste limita pusa de valve , adica 60 de fps-uri. Am citit ca daca cs-ul tau trece de 100 de fps merge mult mai smooth , mai finut si poti face mult mai bine strafe, ceea ce la furien este esential. Turneele de cs au interzis comenzile acestea din simplu fapt ca poti trisa de pe urma lor. Majoritatea serverelor de hns au interzis aceste comenzi si dau kick jucatorilor care au mai mult de 101 fps. Eu asta am citit pe net, daca gresesc sa ma contraziceti. Mai las topicul deschis, poate mai vine cineva cu o parere.

https://we.tl/t-EGbI3mZSXE

Prima data e in fps_override 0, ceea ce inseamna ca am fps 100, dupa ce am pus tatuajul(spray) eram in fps_override 1. 

Exact cum ar fi sa joci in 60hz cu 100fps si dupa sa joci in 75hz tot cu 100fps, diferenta.

Eu unu nu pot juca in 100 fps deoarece mi se misca monstru, cand dau stanga-dreapta vad totu in poze

Nu stiu cat de bine puteti observa, asta depinde si de monitorul vostru. Daca ai 144hz cum am eu, in 100 fps mi se misca groaznic, pentru ca monitoru dezvolta mai multe fps-uri. Ce trece de 144 se misca smooth, iar pentru a ajunge la 100+fps pe steam on ai nevoie de fps_override 1

Si nu stiu cati si-au luat vac pe 1.6/csgo doar pentru ca au 100+fps. Override-ul pus pe (1) e exact cum este pe csgo fps_max

Uite un post pe steam legat de asta

https://steamcommunity.com/app/10/discussions/0/648817378191225296/ (Aceeasi problema o au multi care au monitoare de gamng But I play this game with 1920x1080 on a 23" display and with 100 fps it has video lag )

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1116636582

Da, pe kz/dr/bhop probabl nu-ti permite serverul sa joci in 100+ deoarece da, ai un avantaj. Doar ca daca gresesti bhop-ul, pentru 2-3 secunde te blochezi din cauza fps-urilor. Sunt si avantaje si dezavantaje, doar ca eu nu pot juca in 100fps deoarece zici ca ma joc cu dslr-ul, nu cs.

Mai bine te vezi smooth si ti se misca smooth decat sa te misti in poze.

Anyway din wall si no recoil am ajuns la fps-uri

edit: Pana sa va dati doar din ura cu parere, jucati la cineva 1.6/csgo pe 144hz in 100fps si dupa dati 100+, o sa vedeti despre ce vorbesc.

~last

Edited by Rekool

3. Este interzis folosirea developer 1/ fps_override 1/ strafe hack/cfg-uri cu scripturi precum no-recoil/silent aim (destroy+ban permanent)

T/C

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.