Jump to content
Magistratul.

[Rezolvat]O alta dilema

Recommended Posts

Cum schimb fisierul din telefon in care descarca chrome? E al naibii de enervant sa intru pe naiba stie unde si nici atunci sa nu gasesc ce caut.

Si nu ma refer sa schimb locul (adica memoria SD) ci fisierul din SD. Toate sunt imprastiate si nu gasesc nimic!

Am descarcat niste .pdf-uri, нахуй ca nu-s nicaieri. Am descarcat poze sunt imprastiate in vreo 3 fisiere, am descarcat filmulete, si alea nu stie nici naiba unde sunt. Am vreo 4 fisiere toate variind intre download si descarcari. E enervant rau! Internetul de aceasta data dezamageste si e complet imbecil, esuand sa imi spuna mai mult decat cum sa il pun sa descarce pe SD, lucru care orice netrebnic poate sa il faca.

Uneori ma gandesc unde o sa ajunga lumea asta...

Pai ai încercat sa faci acest lucru? : apeși pe opțiuni în Chrome, și te duci la linea unde scrie download apoi ai o rotiță sus dacă apeși, îți apare apoi alte opțiuni, și te întreabă sa bifezi sau nu dacă dorești să te întrebe unde vrei sa fie descarcat fișierul, în momentul descărcării. 

Da, ma intreaba de fiecare data, dar in patratul ala de dialog ma intreaba, sau mai bine zis, imi da de ales intre memoria telefonului si cea a cardului SD. Nu pot schimba fisierul unde descarca nici de acolo din pacate.

Prin urmare tu vrei sa nu-ti mai apara imaginile/videoclipurile/documentele descarcate in folderul download ci in altul?

Da, pentru ca nu sunt intr-un fisier download ci in com.gooogle/data/files/download. Sau ceva de genul. Vreau sa fie in root/download pentru un acces mai convenabil.

Schimbarea locatiei folderului download nu poate fi schimbata.

Din păcate pe Android nu există încă opțiunea care îți permite să alegi un folder anume din secțiunea download, pur si simplu, telefoanele android au secțiunea downalod unde vin puse toate fișierele descărcate online, apoi telefonul în baza de date, le categorizează a fiind video, muzica, documente și asa mai departe, dar dacă tu ai un fișier specific, unde vrei sa pui anumite lucruri trebuie sa o faci manual, sa te duci în fișierul download și sa muți fiecare fișier in parte. 

Topic închis. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.