Jump to content
Sign in to follow this  
Tury

Logo pareri

Recommended Posts

Am nevoie de păreri, comentarii despre acest logo, va place, nu va place și explicați de ce va place sau nu. 

M0QalTC.png

Putin dedesubtul celui actual in materie de calitate, paleta de culori este aiurea, pe mine ma deranjeaza la ochi. T-ul ala cu susul in jos lasa impresia ca lucrurile sunt vraiște, textul ca intreg nu are o direcție ascendenta, dimpotriva descendenta care indica regres; Romania ala dedesubt arata ca facut cu brișca. Practic ai facut acelasi lucru dar mai rau. Nu e nimic nou si diferit in acest logo.

Gandeste-te la un logo ca fiind ceea ce reprezinta o ideologie, o imagine a comunitatii cat si o carte de vizita pentru tine ca artist. Parerea mea este ca e dezordonat si nu are o prea mare insemnatate. 

Mai incearca, fi mai inventiv.

Edited by Magistratul.

On 1/31/2019 at 6:27 PM, Magistratul. said:

Putin dedesubtul celui actual in materie de calitate, paleta de culori este aiurea, pe mine ma deranjeaza la ochi. T-ul ala cu susul in jos lasa impresia ca lucrurile sunt vraiște, textul ca intreg nu are o direcție ascendenta, dimpotriva descendenta care indica regres; Romania ala dedesubt arata ca facut cu brișca. Practic ai facut acelasi lucru dar mai rau. Nu e nimic nou si diferit in acest logo.

Gandeste-te la un logo ca fiind ceea ce reprezinta o ideologie, o imagine a comunitatii cat si o carte de vizita pentru tine ca artist. Parerea mea este ca e dezordonat si nu are o prea mare insemnatate. 

Mai incearca, fi mai inventiv.

Calitate? Logo-ul actual a fost facut in photoshop cu fonturi, legat de litere si doua imagini ce au format W acela, paleta de culori putea fi schimbata , avand in vedere ca am 2 pc-uri cu monitoare apartent prea deschise cand le-am pus pe telefon am vazut cum erau culorile pe un ecran mai echilbrat, este irelevant, se poate schimba usor, am incercat sa nu le pun in asa fel in cat sa rezume perfectiunea, pentru ca pana la urma lucrurile prea drepte sunt monotone, si personal ma plictisesc, textul a fost facut de mana, nu am o tableta grafica atat de preciza+ nici mana nu o am antrenata sa fac lucrurile drepte 100%, oricum lucrurile pot fi schimbate, am facut un experiment si de ex : LLwWpHE.png

Am schimbat doar pozitia, culorile nu am avut timp si nici chef sincer sa le schimb chiar acum, avand in vedere ca o sa refac logo-ul probabil, plus asta este logoul la o rezolutie foarte mare, ce o sa vezi tu , o sa fie un purice, deci toate detaliile astea "inperfecte" ce le vezi acum , la o rezolutie mica nici nu o sa le notezi.

O sa vezi creativitate am doar trebuie sa o pun in practica :classic_happy:

PS : mi-a fost cerut sa introduc un W egal ca cel precedent, daca era dupa mine faceam altul