Jump to content
Sign in to follow this  
Tury

Discutii Moba Games

Recommended Posts

Cred ca fiecare stie ce este un joc Moba, daca nu va explic in cateva cuvinte, este un joc intr-o arena unde 10 playeri, 5 vs 5 se lupta intr-e ei pentru a distruce principal centrul, "baza", dar pentru a ajunge acolo trebuie sa adune bani si experienta din "minioni" ce vin pe 3 cai, top, middle si bottom, astea fiind caile unde minioni incearca sa atace turnurile ce protejeaza baza. 

Astea fiind spuse eu joc pe telefon urmatoarele moba : Mobile Legends, Arena of Valor & Planet of Heroes (momentan nu mi se deschide aplicatia, sper sa mi se repare chestia asta).

Mai joaca cineva genul asta de jocuri ? Daca da add me :classic_laugh:

Joc Legue of Legends, de vreo 4 sezoane. Acum in noul sezon au introdus cei de la RIOT cateva chestii faine a facut jocul mai greut un pic si se departajeaza meciul deja mai repede.

On 12/20/2018 at 7:00 PM, [vLk] Marian said:

Joc Legue of Legends, de vreo 4 sezoane. Acum in noul sezon au introdus cei de la RIOT cateva chestii faine a facut jocul mai greut un pic si se departajeaza meciul deja mai repede.

League of Legends e pe Computer, aici discutam despre mobile legends, un joc pe Smartphone.

Daca vrei sa discuti despre League of legends varianta pc, deschis un topic in sectiunea asta: click

Eu de 2 săptămâni am început să mă joc AoV ( Arena Of Valor), level 24 și momentan Platină V. 

Cât despre joc, e unul destul de interesant, asemănător cu League of Legends, dar mult mai ușor părerea mea. 

Gameplay : Unul foarte rapid, meciurile durează cam 5-15 minute, unele chiar și 30, depinde de echipa ta și cea adversa, cât de safe joaca. 

Campioni : O variație interesanta de campioni, cu unele personaje din DC Comics și Marvel, cat despre skin-uri sunt unele foarte interesante. 

• Like 1