Jump to content
Sign in to follow this  
Magistratul.

Intrebare wifi de la telefon

Recommended Posts

De ce imi tot apare semnul exclamarii la wifi? Dar apare din senin... Si internetul pe alte agregate conectate la router merge. S-a suparat pe telefonul meu in special? Si doar aici imi face asa, la cealalta locuinta nu face...

Screenshot-20181212-233521.png

Edited by Magistratul.

Deci iti apare semnul exclamarii doar pe acest dispozitiv? 

Ai incercat sa te conectez cu alte telefoane sau un computer la acel wifi?

De obicei acel semn apare cand sunt probleme la conexiune sau la autentificarea unui device.

Doar aici

Laptop-ul merge bine, restul telefoanelor merg... Cred... De fapt, daca imi aduc bine aminte si tata se plangea la un moment-dat ca nu este net... Deci nu doar pe al meu.

Dar pe laptop nu face asa... Din nou, cred. In timpul saptamanii n-am timp de laptop asa ca foarte rar stau pe el, se poate sa nu se fi manifestat deocamdata problema.

Plus ca face in timp ce e conectat, nu cand ma conectez.

Dincolo unde mai stau, am tot router dinasta dar n-a facut niciodata asa.

Dar cand semnul apare, nu merge netul? Sau conexiunea merge mai rau? Ceva de genul asta?

Ai incercat sa ii dai un restart la modem si sa verifici cate dispositive ai conectate pe el? Din cate stiu eu majoritatea routerelor wifi au limita de pana la 8 dispozitive, acum poate nu mai exista limita de genul, dar inainte la routerele vechi cam asa era.

Sau poate exista posibilitatea ca tu sa ai inregistrata parola de la wifi pe telefon, si daca a fost schimbata cumva de pe router, telefonul tau a memorizat parola veche, pur si simplu asta se rezolva prin a te duce la setari si dai pe "uita parola" sau ceva de genu, daca asta e cazul o sa vin cu explicatii mai detaliate cum poti face asta.

Nu merge deloc cand apare. Parola e aceeasi de cand l-am cumparat.

Problema se rezolva reconectandu-ma la router, uneori apare pentru o secunda apoi dispare. 

Nu stiu cati sunt conectati dar am sa verific. 

Cat despre restart, s-a luat curentul intr-o noapte, deci a avut parte de un restart.

Exista ceva timeout pentru conexiuni? 

Da este foarte posibil un timeout din partea routerului, depinde daca e vechi sau nou, sau cum spuneam poate avea probleme de autentificare, intelege mai greu ca, telefonul tau face parte din cei ce au parola la router :classic_huh:

Edit: Daca mai ai probleme imi dai pm si redeschid topicul, pana atunci Thread Closed.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.